Wydarzenia

Zespół Falken na podium 24-godzinnych zawodów na torze Nürburgring

25-05-2015

Zespół Falken Motorsport osiągnął swój cel - pierwsze, historyczne podium zdobyte w 24-godzinnym wyścigu ADAC na torze Nürburgring. Zespół kierowców: Peter Dumbreck, Martin Ragginger, Alex Imperatori i Wolf Henzler startował w swoim Falken Porsche 997 GT3 R.

Po zaciętych kwalifikacjach, zespół startował w wyścigu z 19 pozycji. Już po 8 godzinach wyścigu udało mu się osiągnąć 3 pozycję, którą zasłużenie utrzymał do końca wyścigu, jednocześnie poprawiając czwarte miejsce osiągnięte w poprzednim roku. Porsche z numerem 44 - jedyny samochód na torze z oponami Falken - zdobywał przewagę nad konkurentami przede wszystkim w nocy, walcząc z trudnymi warunkami na torze: zmienną i deszczową pogodą.

"Jesteśmy podekscytowani tym wynikiem", mówi dyrektor marketingu i sprzedaży w Falken Europe Markus Bogner. "Dzięki pracy zespołu, kierowców i opon, osiągnęliśmy nasz cel: podium."

"Po czwartym miejscu w zeszłym roku, były duże oczekiwania na poprawę tego wyniku", dodaje Peter Dumbreck. "Częste zmiany pogody i mżawka w nocy sprawiły, że tor był bardzo śliski. Dużo samochodów wypadało z toru i nie ukończyło wyścigu. Natomiast zespół kierowany przez Svena Schnabla dobrał odpowiednie opony i gumy Falken znakomicie sprawdzające się w tych trudnych warunkach, znacznie wyróżniające się od swoich konkurentów. Każdy w naszym zespole wykonał fantastyczną pracę, samochód prowadził gładko i miał wyłącznie rutynowe przystanki w pit stopie. Dzięki temu zdobyliśmy podium, o którym wszyscy z nas marzyli."

Udostępnij: